Pohádkové Krkonoše

Pohádkové Krkonoše

Jak nenásilnou formou a sympaticky představit a přiblížit dětem oblast, ve které prožívají své dětství? Přeci pohádkou a bytostmi, které v Krkonoších žijí. A tak z pera Krkonoš – svazku měst a obcí vznikl projekt, resp. cestovatelská razítkovací hra po regionu s názvem Pohádkové Krkonoše.

Projekt zahrnuje množství aktivit zaměřených především na rodiny s dětmi a mládež, kteří patří mezi časté návštěvníky Krkonoš. Ústřední linií je kampaň s tématem „Krakonošovy Krkonoše a Podkrkonoší“, která volně navazuje na Krkonošské pohádky, zejména prostřednictvím populárně naučné razítkovací hry „Po stopách Krakonoše“ a „Krakonošovo Podkrkonoší“. Další částí hravé kampaně jsou questy (hledačky), geolokační hry s využitím chytrých telefonů, seznámení s geocashingem, fotosoutěže, vědomostní soutěže, a další zábava pro malé i velké.

V roce 2021 jsme vydali novou brožuru, která je nejen praktickým průvodcem pro rodiče, ale také prima hravým parťákem pro děti. Poradí kudy kam, představí 30 nových razítkovacích míst a další tipy na výlety a aktivity. Děti si v ní mohou číst samy, zapsat si do ní své zážitky, kreslit, plnit úkoly a hrát hry. A samozřejmě sbírat razítka a získat za ně parádní odměny. S novou razítkovací hrou a novou brožurou došlo i na redesign mikrosite pohadkove.krkonose.eu.