Rautis - Perličkové ozdoby z Poniklé

Rautis - Perličkové ozdoby

Poniklá

V rodinné firmě Rautis se můžete setkat s jedinečným řemeslem foukání skleněných perlí a výroby perličkových vánočních ozdob, které má v Poniklé tradici už od roku 1902. Jsme poslední firmou na světě, které se podařilo zachovat staré technologie a udržet výrobu stále aktuální a živou.

Poniklá je jediným místem na světě, kde se dodnes zachovalo tradiční perlařské řemeslo. První dílny na foukané perličky zde vznikaly už na konci 19. století a „perlařinou“ se často živily celé rodiny. Způsob foukání perliček a výroby ozdob se od svého počátku příliš nezměnil. V naší firmě si můžete  prohlédnout celý výrobní proces – foukání ze skleněných trubic, stříbření, barvení a řezání perlí, na něž navazuje montáž ozdob. Vše je ruční práce, během exkurze zjistíte, že každá perlička projde minimálně šesti rukama, než se dostane na ozdobu.

Kromě exkurzí můžete navštívit Kreativní dílnu a vyrobit si svou vlastní vánoční ozdobu, případně si vybrat a zakoupit v našem kamenném obchodě v Poniklé z nejširšího sortimentu perličkových vánočních ozdob.

Kontakt: