Krkonoše

Ukončené projekty

Mobilní aplikace - průvodce po Krkonoších

V období absence responzivních webových stránek a poptávce po informacích v chytrých i starších mobilních telefonech byla vytvořena mobilní aplikace s informacemi sbalenými na cesty (tipy na výlet, turistické atraktivity, naučné stezky, turistické trasy, dlouhé cyklosjezdy, lyžařské běžecké trasy, aktuální sněhové zpravodajství a upravenost běžeckých tras, cyklobusy, ubytování v regionu, kalendář událostí, kontakty na informační centra ad.). Součástí projektu byly nainstalované wi-fi v krkonošských infocentrech, kde si mohli návštěvníci aplikaci stáhnout zdarma a zrcadlení aplikace v online verzi na m.krkonose.eu.

Celokrkonošský on-line rezervační systém Deskline

Rezervační systém Deskline je dalším prodejním kanálem, pomocí při prodeji volných neobsazených ubytovacích míst s výhodou on-line rezervace, do kterého byla zapojena některá z krkonošských informačních středisek. Není v silách Svazku Krkonoše zorganizovat a pokrýt celé Krkonoše s pravidelnou aktualizací volných kapacit a online rezervací. V současnosti promujeme poptávkový ubytovací systém, který nabízí informace o ubytovacích možnostech v horách. Zájemce si po zadání všech kritérií odešle poptávky na vyfiltrované ubytovací objekty už úplně napřímo, bez prostředníka a bez provize.

Krkonošské zimobusy

Projekt Krkonošských zimních turistických autobusů neměl charakter tradičních skibusů. Středeční a nedělní zimní autobusové spoje svojí páteřní linkou propojily Krkonoše z východní části na západ a obráceně. Na páteřní linku dále navazovaly místní spoje. Takto vytvořený systém veřejné dopravy umožnil lyžařům běžcům i turistům, ale i všem dalším návštěvníkům i obyvatelům Krkonoš projet na lyžích podstatnou část území tak, aby měli příležitost vrátit se v jednom dni zpět do místa svého ubytování.