Areál U Čápa

Areál U Čápa

Příchovice

Areál U Čápa nabízí všestranné vyžití pro malé i velké, mladé i starší, v létě i v zimě v nadmořské výšce 795 m v Příchovicích na pomezí Jizerských hor a Krkonoš.

Ski areál U Čápa

je vybaven dvěma dvoukotvovými vleky a dětským vlekem na samostatném svahu a pěti sjezdovkami od 550 do 1000 m, většina je s umělým zasněžováním.

Muzeum Cimrmanovy doby

První oficiální muzeum českého génia a dobrodruha bylo otevřeno v létě 2013 v areálu U Čápa. Je v něm umístěna značná část pozůstalosti Járy Cimrmana dosud přechovávaná v depozitářích společnosti a divadla JC v Praze. Významná část sbírek byla také nově získána díky občanům z Pojizeří a širokého okolí, kteří darovali množství autentických památek na pobyt génia na Liptákovsku.

Maják Járy Cimrmana

Podle výpovědí pamětníků Cimrman během svých toulek liptákovským okolím pomýšlel na vztyčení „věže, ne nepodobné té pařížské“. Na památku mistrovu neomezenému rozhledu a nehynoucí slávě byl tento Maják vztyčen roku 2013.

Lesopark na Sluneční

Přírodní areál vybudovaný roku 2013 - kouzelné místo s výhledem na kostel sv. Víta, rozhlednu i daleké kopce. Místo, které sami návštěvníci zvelebují výsadbou stromů, místo pro odpočinek dospělých a dovádění dětí, jež se tu samy zabaví na originálních přírodních prolézačkách a houpačkách. A tím vším se proplétá tajemný Příchovický had. Odhalte jeho tajemství!

Pohádková cesta

Do lesoparku vede od penzionu Pohádková cesta, kde na vás čekají důvěrně známé bytosti proměněné ve dřevo a kámen. Poznáte je všechny? Pro dospělého asi pětiminutová procházka, v praxi na ní s dětmi ale můžete strávit zábavnou hodinku. Pěšina, která vyráží zpod Muzea, vás napřed provede mezi pasoucími se ovcemi a kozami a pak už přes cíp lesa rovnou do pohádky.
Nápadně i nenápadně umístěné, většinou kamenné skulptury či instalace představují dobře známé pohádkové motivy. Nechte své děti hádat a rozvíjet tak jejich představivost. Někdy se hádáním zapotí i dospělí, ale mapa na začátku stezky jim pomůže, aby mohli pohodlně "napovídat".

Minipivovar

Náš mini-pivovar je v provozu od léta 2015. Najdete nás přímo v budově Penzionu U Čápa. Využili jsme starých sklepení této historické budovy a instalovali zde kompletní technologii. Pivo tak čepujeme z ležáckého sklepa, kde dozrává, přímou cestou do naší restaurace. Pivo vaříme s úctou, pokorou a láskou ke konzumentům, k tradici a ke zkušenostem našich předků, k pivovarskému umu a řemeslu.

Cílem pivovaru U Čápa není velký výstav ani desítky druhů piva. Zato zde dostanete kvalitní pivo vyladěné do posledních detailů. Naší hlavní značkou je 12% nefiltrovaný ležák Světoběžník JC - název vznikl přirozeně jako pocta našemu národnímu géniovi, který zde na Liptákovsku drahnou dobu pobýval.  Příležitostně vaříme i pivní speciály – ojedinělé, limitované edice piva, věnované dalším významným osobnostem či událostem z našeho kraje.  Úcta k tradici a láska k regionu totiž pro nás není jen prázdným pojmem.

Ubytování

Budova dnešního penzionu má svůj původ v historické usedlosti z roku 1754. Původní část, kde se dnes nachází restaurace a část pokojů byla v roce 2010 rozšířena o nové západní křídlo. Nabízíme veškerý komfort a možnosti relaxace.

Jídlo má být zážitkem

Stylová restaurace U Čápa dlouho sloužila hlavně pro hosty penziónu a kolemjdoucí turisty. Vloni ale prošla velkou proměnou. Restaurace získala nového šéfkuchaře a s ním se začíná plnit dávný sen o novém směru místní gastronomie. Postupně si naše menu vybudovává příznivou pověst a stává se cílem gurmánské turistiky.

Kontakt: