Tiskové zprávy

Riesemesse Drážďany

TZ: Destinační společnost Krkonoše se zúčastnila veletrhu cestovního ruchu v Drážďanech

Na drážďanském výstavišti se v tradičním lednovém termínu uskutečnil veletrh cestovního ruchu Riesemesse Dresden. Ve čtyřech halách se představila témata jako kempování, karavaning a volný čas v pohybu, bezstarostné cestování, lázeňská turistika nebo aktivní dovolená a zájezdy do exotických zemí. Nechyběl ani doprovodný program v podobě přednášek a projekcí. Veletrh letos přilákal 32 tisíc zájemců o cestování, a to zejména z řad tradičních německých návštěvníku Krkonoš věkové skupiny 48 let a více.

 

 

Ocenění pro DMO

Destinační společnost Krkonoše byla v Karpaczi oceněna polskými partnery

Ocenění za úspěšnou a dlouholetou spolupráci při realizaci projektů, které měly klíčový význam pro region, obdržela také destinační společnost Krkonoše – svazek měst a obcí. „Rád bych vám poděkoval za váš kreativní a tvůrčí přístup k realizaci našich společných aktivit a profesionalitu vašich zaměstnanců, která byla zárukou úspěchů našich záměrů,“ vyzdvihnul hlavní přínosy spolupráce Papaj. Plaketu si v Karpaczi převzala dlouholetá zaměstnankyně destinační společnosti Miroslava Chaloupská. 

Třídenní přechod Krkonoš s francouzským novinářem a cestovatelem

Třídenní přechod Krkonoš s francouzským novinářem a cestovatelem

Ve dnech 24. – 27. 9. proběhl v Krkonoších individuální press trip zahraničního zastoupení Francie. Třídenní pěší přechod nejvyššího tuzemského pohoří organizačně zajišťovala destinační společnost Krkonoše (DMO Krkonoše) a Czech Tourism ve spolupráci s několika dalšími subjekty. Výstupem press tripu bude rozsáhlá fotoreportáž ve francouzském dvouměsíčníku o horolezectví a pěší turistice TREK Magazine, který vychází v nákladu padesáti tisíc výtisků.

Ke stažení
Pojizerský Pacifik

Trať Pojizerský Pacifik táhne. Historické vlaky svezly více než šest tisíc cestujících

Bafající parní lokomotivy i malý motoráček Hurvínek – to jsou hlavní symboly Krkonošských železničních víkendů, které již neodmyslitelně patři k místní letní zážitkové nabídce. Malebná lokální trať zvaná Pojizerský Pacifik, táhnoucí se z Martinic v Krkonoších do Rokytnice nad Jizerou, láká stále více cestujících. Dokazují to nejen čísla přepravených, ale i výsledky dotazníkového šetření či nadšené ohlasy přímo při sobotních programech. Během čtyř letních víkendů se historickými vlaky svezlo 6 235 cestujících. 

Ke stažení
Fórum členů a partnerů krkonošského fondu cestovního ruchu

Ve Vrchlabí proběhlo fórum členů a partnerů krkonošského fondu cestovního ruchu

V úterý 19. září 2023 se v prostorách edukačního centra KRNAP uskutečnilo setkání členů a partnerů fondu cestovního ruchu turistické oblasti Krkonoše. Fóra, organizovaného destinační společností Krkonoše, se zúčastnilo na padesát zástupců horských i podhorských obcí, Libereckého i Královéhradeckého kraje, správy Krkonošského národního parku či Místní akční skupiny. Nechyběli také zástupci z řad soukromé sféry – podnikatelé, či provozovatelé oblíbených turistických cílů.

Bezpečný pohyb po krkonošských horách

Bezpečný pohyb po krkonošských horách

Destinační společnost pro turistickou oblast Krkonoše, Krkonoše-svazek měst a obcí, pro obyvatele i návštěvníky regionu vydala článek na téma „Bezpečně po horách“. V něm shrnuje a opakuje to nejdůležitější, co by měl každý z nás mít před výletem do hor na paměti. Poradí s vybavením, aplikacemi, které mohou zachránit život, upozorňuje na možnost uzavírek, připomíná pravidla chování na území národního parku. Jeho autorka Alena Cejnarová, manažerka Destinační společnosti Svazku Krkonoše, ho zpracovala k praktickému využití a k užitečnosti všem. 

Ke stažení