Tiskové zprávy

Razítkovací hra

Vyzkoušejte razítkovací hru v Pohádkových Krkonoších

Jak hrát? Stačí si ve spolupracujících krkonošských informačních centrech nebo na jednom z razítkovacích míst zakoupit brožurku Pohádkové Krkonoše - razítkovací hra - a hurá na cestu. Vypravíte se až do 30 míst, kde získáte speciální razítka do brožurky. Za 3 nasbíraná razítka získáte krkonošské omalovánky nebo pexeso, za 5 razítek perličkovou ozdobu od firmy Rautis a za 10 razítek ZDRAVOU LAHEV – skvělého parťáka na další dobrodružství. Záleží na vás a dětech, jak moc pilní budete a kolik míst navštívíte. Razítkovací hru můžete letos hrát do konce října. Pokud nestihnete nasbírat dostatečný počet razítek pro vytouženou odměnu, nevadí. Brožurku si uschovejte a pokračujte ve sbírání příští rok.

Ke stažení
Pojizerský pacifik

Vydejte se na výlet Pojizerským Pacifikem

Naplánujte si projížďku lokálkou z Martinic v Krkonoších do Rokytnice nad Jizerou. Na výstavbě 20 km dlouhé regionální železnice mají hlavní zásluhu Jan hrabě Harrach a tehdejší místní podnikatelé. Dráha významně přispěla k hospodářskému rozvoji kraje, jehož se stala neodmyslitelnou součástí. Pro oživení železnice i údolí a posílení turistické atraktivity, připravila destinační společnost Krkonoše – svazek měst a obcí pro letošní letní víkendy zajímavý program. Každou sobotu od 10. 7. – 28. 8. 2021 zve na výlety Pojizerským Pacifikem s kulturním programem.

Ke stažení
formát pdf (216.51 KB)
Krkonošská železnice

Krkonošská železnice má svůj význam

Železnice, jak víme, protíná Krkonoše, resp. jejich podhůří. Vlní se zdejší krajinou a pohled z vagonu nabízí krásné výhledy. Navíc železniční stanice Martinice v Krkonoších i s areálem je od července roku 2016 pod ochranou státu prohlášením za kulturní památku ČR. Leží na neelektrifikované celostátní dráze Trutnov hlavní nádraží – Chlumec nad Cidlinou a zároveň je odbočnou stanicí neelektrifikované regionální dráhy Martinice v Krkonoších – Rokytnice nad Jizerou. Svou nadmořskou výškou 482,970 m n. m. je nejvýše položenou stanicí na obou tratích.

Ke stažení
Krkonošská sezona 2021

Vyšla Krkonošská sezona

Na pultech krkonošských informačních center si můžete zdarma vyzvednout nové vydání turistických novin Krkonošská sezona. Na dvaceti tiskových stranách je otištěna řada zajímavých témat s tipy na výlety i k aktivnímu využití volného času v Krkonoších a podhůří. Součástí je velkoplošná mapa s vyznačenými konkrétními cíli.

Ke stažení
Krkonošské cyklobusy 2021

I letos se svezete Krkonošským cyklobusem, zahájení provozu 29. května 2021, ukončení 30. září 2021

Území Krkonoš včetně podhůří je protkáno téměř 900 kilometry cyklotras. Terény jsou vhodné jak pro zdatné sportovce, bikery, tak pro rodinnou rekreační jízdu. Pro snazší zvládnutí terénu křižují region Krkonošské cyklobusy. Jsou vyhledávanou službou k přepravě a cestování pěších, tak cykloturistů. Krkonoše – svazek měst a obcí, jako koordinátor, i letos systematicky cílil k zachování Krkonošských cyklobusů jako formy hromadné přepravy místních i návštěvníků, pěších i cykloturistů.

Časové harmonogramy jízdních řádů jsou vypracovány v souladu s představami. Pro vás jsou vytištěné kapesní jízdní řády s tipy na výlety. Získáte je zdarma v krkonošských informačních centrech, vylepené přímo na autobusových zastávkách, kde cyklobus staví, nebo na webových stránkách.

Ke stažení
formát pdf (268.66 KB)
Losování vítěze na Valné hromadě Svazku Krkonoše

Čtenářská soutěž „Hrajte s námi o ceny“ má vítěze

Vybraní starostové a starostky krkonošských měst a obcí při Valné hromadě certifikované destinační společnosti pro turistickou oblast Krkonoše, Krkonoše – svazek měst a obcí, vylosovali pět soutěžících. Ti správně odpověděli na otázky čtenářské soutěže „Hrajte s námi o ceny“, položené v posledním vydání turistických novin Krkonošská sezona a své odpovědi zaslali Regionálnímu turistickému informačnímu centru Krkonoše.

Ke stažení