Tiskové zprávy

Nová Krkonošská sezona

Nová Krkonošská sezona inspiruje

Turistické noviny Krkonošská sezona, z vydavatelské knihovničky Destinační společnosti pro oblast Krkonoše, Krkonoše - svazek měst a obcí, jsou zdarma na pultech spolupracujících turistických informačních center. Noviny tradičně obsahují řadu, nejenom k výletům, motivujících informací.

Ke stažení
Zlatý erb

Třetí nejlepší v republice

Webový portál www.krkonose.eu byl v soutěži Zlatý erb 2022 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí oceněn odbornou porotou jako 3. nejlepší v republice ve své kategorii! Soutěž ve 24. pokračování, v celkem 5 kategoriích (webové stránky obce, webové stránky města, nejinovativnější elektronická služba a projekty Smart City, cena místopředsedy vlády ČR pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci: na www stránkách měst a obcí, na www stránkách krajů, regionů a organizací destinačního managementu) hledala ty nejlepší. V konkurenci 422 přihlášených měst, obcí a dalších subjektů, uspěl oficiální turistický web krkonose.eu v kategorii Cena místopředsedy vlády pro digitalizaci za třetí nejlepší turistickou prezentaci.

Ke stažení
Cyklobusy 2022

Turistické autobusy s přepravou kol v Krkonoších zahájí provoz 28. května 2022

Cyklobusy přepravují cykloturisty, kola i pěší. Jejich pravidelné linky projíždí Krkonoše tam a zpět a na ně navazují další spoje. Provoz ukončí 29. 9. 2022.

Ke stažení
Pohádkové Krkonoše

Pěkné ocenění Pohádkových Krkonoš

Projekt Pohádkové Krkonoše byl odbornou porotou VII. ročníku soutěžní přehlídky turisticko - propagačních materiálů TURIST PROPAG 2022 oceněn jako 2. nejlepší produkt.

Destinační společnost Krkonoše - svazek měst a obcí svůj produkt zacílený na rodiny s dětmi uvedla v nové podobě v roce 2021. Za jeho realizaci byla oceněna v kategorii Turistický produkt roku 2020 - 2022.

Ke stažení
Naše Krkonoše Podcast

Krkonoše do ucha, aneb: Naše Krkonoše Podcast

Podcasty najdete pod názvem Naše Krkonoše Podcast v aplikaci Spotify nebo i ve formátu videa na YouTube.
Pilotní díl „je venku“. Prvním hostem podcastu ze zvukové knihovničky Svazku Krkonoše je Mgr. Jiří Louda, historik Krkonošského muzea Správy Krkonošského národního parku, ve druhém díle nám o životě v horách bude vyprávět farmářka a hospodářka Radka Mlejnková.

Ke stažení
pdf (186.62 KB)
Jarní lyžování

Kdo preferuje lyžovačku pod azurovou oblohou na jarním firnu, tak se dočkal. Na nic nečekejte, a ještě pár jízd zažijte!

Slunečné dny, téměř prázdné sjezdovky a vysoká sněhová vrstva lákají k poslednímu svezení zimní sezony. Noční, resp. ranní mrazíky, napomáhají udržet sníh ve velmi dobré kvalitě. Svezení z „prvního lana“ tak nemá chybu. Upravená pista, příjemné teploty, méně sjezdařů a snowboardistů, a tudíž dojezd přímo k turniketu, jsou zážitkem, na který mnozí lyžařští fajnšmekři čekají celou zimní sezonu.

Ke stažení
pdf (182.48 KB)