Tiskové zprávy

Piknik nad Odrou 2024

Piknik nad Odrou 2024: Prezentovali jsme Krkonoše na velkém festivalu ve Štětíně

Destinační společnost Krkonoše (DMO Krkonoše) se již tradičně zúčastnila Pikniku nad Odrou, jednoho z největších festivalů pod širým nebem v polském Štětíně. V průběhu let se akce vyvinula z klasických veletrhů cestovního ruchu na festival cestování a volného času pod širým nebem. Festival se koná u řeky Odry – na jednom z nejreprezentativnějším a nejzajímavějším prostranství ve městě. Piknik nad Odrou se letos se uskutečnil ve víkendovém termínu 10. a 11. května a návštěvnost byla opět velmi hojná. Stánek DMO Krkonoše tradičně stál na půdě CzechTourism.

Czechia Travel Trade Day

Destinační společnost Krkonoše prezentovala region na Czechia Travel Trade Day

TTD se letos aktivně účastnila i Destinační společnost Krkonoše (DMO Krkonoše). Kromě více než dvaceti B2B schůzek se zahraničními nákupčími ze všech koutů světa absolvovaly zástupkyně DMO Krkonoše také několik meetingů s ředitelkami a řediteli zahraničních zastoupení CzechTourism. 

DMO Krkonoše - nejlepší turistický produkt

Dvojí ocenění pro Krkonoše! Pohádkové Krkonoše a Sedmkrát na Dotek uspěly ve Velké ceně cestovního ruchu

Minulý víkend (15.–17. března 2024) proběhl v Praze tradiční mezinárodní veletrh cestovního ruchu a regionální turistiky Holiday World a Region World. V rámci zahajovacího dne byla předána ocenění vítězům Velké ceny cestovního ruchu. Jednu z nich převzala také Destinační společnost Krkonoše, která se se svými Pohádkovými Krkonošemi umístila na druhém místě v kategorii Nejlepší turistický produkt v cestovním ruchu, která se každoročně těší velkému zájmu. Tentokrát se do ní přihlásilo celkem 27 projektů.

Riesemesse Drážďany

TZ: Destinační společnost Krkonoše se zúčastnila veletrhu cestovního ruchu v Drážďanech

Na drážďanském výstavišti se v tradičním lednovém termínu uskutečnil veletrh cestovního ruchu Riesemesse Dresden. Ve čtyřech halách se představila témata jako kempování, karavaning a volný čas v pohybu, bezstarostné cestování, lázeňská turistika nebo aktivní dovolená a zájezdy do exotických zemí. Nechyběl ani doprovodný program v podobě přednášek a projekcí. Veletrh letos přilákal 32 tisíc zájemců o cestování, a to zejména z řad tradičních německých návštěvníku Krkonoš věkové skupiny 48 let a více.

Ocenění pro DMO

Destinační společnost Krkonoše byla v Karpaczi oceněna polskými partnery

Ocenění za úspěšnou a dlouholetou spolupráci při realizaci projektů, které měly klíčový význam pro region, obdržela také destinační společnost Krkonoše – svazek měst a obcí. „Rád bych vám poděkoval za váš kreativní a tvůrčí přístup k realizaci našich společných aktivit a profesionalitu vašich zaměstnanců, která byla zárukou úspěchů našich záměrů,“ vyzdvihnul hlavní přínosy spolupráce Papaj. Plaketu si v Karpaczi převzala dlouholetá zaměstnankyně destinační společnosti Miroslava Chaloupská. 

Třídenní přechod Krkonoš s francouzským novinářem a cestovatelem

Třídenní přechod Krkonoš s francouzským novinářem a cestovatelem

Ve dnech 24. – 27. 9. proběhl v Krkonoších individuální press trip zahraničního zastoupení Francie. Třídenní pěší přechod nejvyššího tuzemského pohoří organizačně zajišťovala destinační společnost Krkonoše (DMO Krkonoše) a Czech Tourism ve spolupráci s několika dalšími subjekty. Výstupem press tripu bude rozsáhlá fotoreportáž ve francouzském dvouměsíčníku o horolezectví a pěší turistice TREK Magazine, který vychází v nákladu padesáti tisíc výtisků.

Ke stažení