Czechia Travel Trade Day v Krkonoších

Destinační společnost Krkonoše prezentovala region na Czechia Travel Trade Day

Platforma pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími, to je Czechia Travel Trade Day (TTD). Jedna z největších akcí svého druhu na území České republiky se tentokrát konala v Hradci Králové ve dnech 29. a 30. dubna. 

TTD se letos aktivně účastnila i Destinační společnost Krkonoše (DMO Krkonoše). Kromě více než dvaceti B2B schůzek se zahraničními nákupčími ze všech koutů světa absolvovaly zástupkyně DMO Krkonoše také několik meetingů s ředitelkami a řediteli zahraničních zastoupení CzechTourism. 

„Schůzky s nákupčími hodnotíme velmi pozitivně. Někteří z nich Krkonoše znají dobře a turisty sem vozí, u nich jsme řešili nejrůznější nové možnosti spolupráce. U nákupčích, kteří naopak Krkonoše neznají nebo sem zatím klienty nevozí jsme ukazovaly to, co je na nich jedinečné a co všechno mohou nabídnout. Kromě široké nabídky ubytování a krásné přírody je zaujala například také Krkonošská pivní stezka,“ sdělila manažerka Fondu cestovního ruchu Magdaléna Škapová z DMO Krkonoše. 

Přínosem byla také jednání se zástupci CzechTourism. „Vždy je dobré se s řediteli zahraničních zastoupení potkat. Probereme dosavadní spolupráci a řekneme si, co by bylo možné zlepšit a inovovat, objevujeme pro Krkonoše nové zdrojové trhy. Nyní se nám například rýsuje několik zahraničních presstripů novinářů ze Skandinávie, Velké Británie,“ řekla ředitelka DMO Krkonoše Eva Šulcová. 

Ještě, než účastníci zasedli ke společným meetingům, absolvovali ve dnech 26. – 28. dubna poznávací cesty po regionu. V Krkonoších navštívili Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn kde kromě několika site inspections po hotelech prožili i dobrodružství v podobě sjezdu na koloběžkách, bobové dráze či výlet v doprovodu průvodce Správy KRNAP, exkurzi v krkonošském minipivovaru. 

„Snažili jsme se zorganizovat pestrý program, s ukázkami různých typů ubytovacích zařízení. Nákupčí měli možnost vidět i spoustu atraktivit, jako je například Stezka korunami stromů. Odpočinek si dopřáli v Peckém pivovaru, kde vaří pivo Sněžka a který je součástí Krkonošské pivní stezky,“ popsala Škapová a dodala, že účastníci „pretour“, která se nazývala Active Holidays, byli v Krkonoších spokojeni. 

„Touto cestou bych chtěla poděkovat všem našim partnerům, kteří se programu zúčastnili. A to za skvělou spolupráci, jejich čas a flexibilitu,“ shrnula na závěr Škapová. 

Bližší informace:
Magdaléna Škapová, manažerka fondu cestovního ruchu, marketing, mskapova@krkonose.eu, 731 910 267

Do Královehradeckého kraje loni přijelo nejvíce turistů za posledních 11 let. Celkem jich tento region navštívilo více než 1,5 milionu, z toho 80 % tvořili rezidenti a pětinu pak zahraniční cestovatelé. V celorepublikovém srovnání je tento kraj, po Praze, Jihomoravském a Jihočeském kraji, čtvrtým nejnavštěvovanějším. Z aktuálních dat vyplývá, že cestovní ruch nabírá na síle a dostává se na předcovidová čísla. S podporou, zejména zahraniční návštěvnosti, pomáhá největší incomingová akce v Česku – Czechia Travel Trade Day 2024, která právě odstartovala v Hradci Králové. Pořádá ji CzechTourism ve spolupráci s Královéhradeckou krajskou centrálou cestovního ruchu, Královéhradeckým krajem a Statutárním městem Hradec Králové.

Tzv. TTD je jednou z největších tuzemských akcí na podporu incomingu. Má za cíl zpropagovat bohatou turistickou nabídku Česka v regionech a přispět k rozvoji příjezdového cestovního ruchu. Je koncipována jako dvoudenní akce plná předem domluvených schůzek a pracovních jednání, během kterých se setkávají zástupci zahraničních cestovních kanceláří s českými podnikateli v cestovním ruchu
(zdroj: CzechTourism)

Další aktuality

Sousedským setkáním na Benecku u kaple sv. Huberta jsme zahájili seriál akcí Troubení u kapliček a křížků, kterými v letošním...
Destinační společnost Krkonoše (DMO Krkonoše) se již tradičně zúčastnila Pikniku nad Odrou, jednoho z největších festivalů pod širým nebem v...
Při dnešní příležitosti 61. výročí založení Krkonošského národního parku si připomeňme, že je to přesně 30 let, co lesy na...