ŠKODA AUTO pomáhá

Nadační fond ŠKODA AUTO vyhlašuje grantové výzvy

I přes řadu výzev a změn se ŠKODA AUTO i letos rozhodla opětovně podpořit aktivity veřejně prospěšných organizací působících ve vrchlabském regionu. Nově budou regionální grantové programy zastřešeny Nadačním fondem ŠKODA AUTO.

Máme za sebou náročný rok a půl, který ovlivnil fungování celé společnosti. Během něj se potvrdilo, že fungující komunity hrají klíčovou roli nejen v celkovém rozvoji regionů, ale i v krizových situacích. V řadách jejich zaměstnanců a dobrovolníků totiž působí lidé, kteří jsou připraveni v těžkých chvílích nabídnout pomocnou ruku potřebným. Za to jim patří nejen velký dík, ale i podpora v jejich dalších aktivitách.

Proto Nadační fond ŠKODA AUTO vyhlašuje grantové výzvyTady jsem doma na rozvoj občanské společnosti a Region bez bariér na pomoc znevýhodněným skupinám obyvatel. V průběhu září je pak plánováno spuštění grantů na podporu dopravní bezpečnosti a dopravní výchovy.

  • Grantová výzva Tady jsem doma bude pro příjem žádostí otevřena do 21.7.2021
  • Do programu Region bez bariér je možné hlásit projekty do 11.8.2021 

V obou právě otevřených výzvách jsou mezi oprávněnými žadateli mj. příspěvkové organizace. V rámci Regionu bez bariér pak o příspěvek na podporu aktivit pro pečující osoby mohou žádat i obce.

Více informací je možné najít na webových stránkách a obecně ke grantům.

Další aktuality

O Krkonošské železnici se hovoří čím dál častěji. To je vynikající zpráva nejenom pro příznivce, ale i obyvatele a turisty. Díky aktivitám oblastní destinační společnosti Svazek Krkonoše, v úzké kooperaci se členy Spolku železniční historie Martinice v Krkonoších, Svazkem Jilemnicka a krkonošskými starosty obcí „na trati“, slibně pokračují snahy o oživení železnice a dokončení původního Harrachova záměru.
Zveme vás na další ze série online Exportních workshopů na téma Aktuální situace na zdrojovém trhu. Tentokrát se zaměříme na skandinávské země Švédsko a Dánsko a také na Velkou Británii a Irsko.
Odpadkouši se divoce rozmnožují. Opakuje se situace z roku 2019, kdy bylo na spadnutí zavalení Krkonošského národního parku odpadky, respektive...