Nová Krkonošská sezona

Nová Krkonošská sezona inspiruje

Turistické noviny Krkonošská sezona, z vydavatelské knihovničky Destinační společnosti pro oblast Krkonoše, Krkonoše - svazek měst a obcí, jsou zdarma na pultech spolupracujících turistických informačních center.

Noviny tradičně obsahují řadu, nejenom k výletům, motivujících informací

Pod hlavním mottem: „Vydejte se na pěší toulky v Krkonoších po cestách s přívlastkem“ zavedou např. na turistické stezky Via Czechia, Cestu bratří Čapků, Pouť krkonošskou Karla Hynka Máchy, Bucharovu cestu, Harrachovu cestu, hřebenovou Cestu česko-polského přátelství, či na staré cesty jako Buďárka, Planýrka, Mrtvice, Bátovka, apod.

Pozvou na výlety ze sedla kola, do Pohádkových Krkonoš, připomenou Boženu Šimkovou a Marii Kubátovou, dvě první dámy krkonošských pohádek a významné výročí spisovatelky Marie Kubátové.

Inspirují k jízdě vlakem po trati Pojizerský Pacifik, upoutají na krkonošské výhledy, či historii uchovanou v muzeích a galeriích, seznámí s houpačkami zavěšenými na stromech ve volné přírodě, a pozvou na bobové dráhy.

Rok 2022 je významný celosvětovým tématem „sklo“, které má bohatou tradici zpracování i v nejvyšších českých horách.
Proč je třeba chránit jedinečnou přírodu odpoví téma věnované nejenom národnímu parku. Dvoustrana novinek a zajímavostí prozradí např. kde je Krkonošský limobar, co je Poesiomat a kde ho najdete, jak vzniklo Muzeum lyžování v Dolní Branné, pozve do nápaditého vyhlídkového lesoparku a k dřevěnému sousoší „hlídačů“ a do řady dalších míst.

Představena je novinka Naše Krkonoše Podcast, kde si průběhu letošního roku poslechnete dvanáct dílů nového seriálu. Nechybí velkoplošná mapa a čtenářská soutěž o hodnotné ceny.

Vyzvedněte si Krkonošskou sezonu. Získáte přehled!

Další aktuality

Máte inspirativní projekt, kterým byste se rádi pochlubili? Využili jste ve vaší obci chytrá řešení či inovace? Přihlaste se do...
Rádi bychom vás informovali o chystané akci Porta Aperta, kterou ve spolupráci s koordinátory regionálních značek organizuje Asociace regionálních značek.
Pohádkové Krkonoše jsou kompletní nabídkou her a zábavy pro děti všech věkových kategorií. Hlavní linkou je razítkovací hra, shrnutá v malované brožurce. Tu lze koupit v krkonošských turistických informačních centrech.