Brožura Pohádkové Krkonoše

O Pohádkové Krkonoše je zájem. Přináší potěchu mnoha dětem

Pohádkové Krkonoše jsou kompletní nabídkou her a zábavy pro děti všech věkových kategorií. Hlavní linkou je razítkovací hra, shrnutá v malované brožurce. Tu lze koupit v krkonošských turistických informačních centrech. Obsahuje 30 tipů na výlety, na kterých děti získají razítko. Za 3, 5 a 10 razítek jim náleží odměna. 

Manažerka Alena Cejnarová, ze Svazku Krkonoše, k obsahu celého projektu charakterizuje: „Léto a s ním hlavní prázdniny jsou v plném proudu a my máme radost z informací od našich partnerů, že nejvyšší české hory navštěvuje hodně rodin s dětmi a ti mají zájem o Razítkovací hru. 

Abychom ještě více podpořili povědomí a zájem, jezdíme na prezentační akce v regionu a Pohádkové Krkonoše postupně představujeme dalším rodinám.

Během července jsme se s nabídkou volnočasové zábavy zúčastnili v rámci celodenních nebo víkendových programů: Stezka slaví narozeniny v Janských Lázních, Mlynářových toulek ve Špindlerově Mlýně, Krkonošského parního víkendu a Víkendu s motorovým vlakem Hurvínek v Martinicích v Krkonoších a Krkonošské kuchyně v Rokytnici nad Jizerou.

Během srpna nás čeká Krkonošský parní víkend v Martinicích v Krkonoších, Víkend s motorovým vlakem Hurvínek v Jablonci nad Jizerou. 

V září se těšíme na Jičín – město pohádky a Královéhradecké dožínky v Hradci Králové. Říjnem ukončíme prezentace Medovými slavnostmi opět ve Špindlerově Mlýně,“ uzavřela A. Cejnarová.  

Více na: www.pohadkove.krkonose.eu a Facebooku Krkonose.eu.

Akce je realizována v rámci projektu „Pohádkové Krkonoše, reg. číslo žádosti 1210600009“, který je spolufinancován Státním fondem životního prostředí. 

Informace

Další aktuality

Čas od času se objeví případy, kdy se volně žijící zvířata naučí nechat se krmit člověkem a ztratí tak svou přirozenou plachost. Krmení má však pro volně žijící zvířata značná rizika. Například ztratí schopnost hledat si potravu, případně si vytvoří závislost na lidech a ztratí k nim přirozený respekt. Konkrétní případ se v nedávné době objevil například u lišek, které se v Krkonoších nechávaly krmit turisty.
Destinační společnost pro turistickou oblast Krkonoše, Krkonoše-svazek měst a obcí, pro obyvatele i návštěvníky regionu vydala článek na téma „Bezpečně po horách“. V něm shrnuje a opakuje to nejdůležitější, co by měl každý z nás mít před výletem do hor na paměti. Poradí s vybavením, aplikacemi, které mohou zachránit život, upozorňuje na možnost uzavírek, připomíná pravidla chování na území národního parku. Jeho autorka Alena Cejnarová, manažerka Destinační společnosti Svazku Krkonoše, ho zpracovala k praktickému využití a k užitečnosti všem.
Čas prázdnin, dovolených a výletů je v plném proudu. Skalní města, hory, známé i méně známé turistické regiony zažívají obvyklý...