Piknik nad Odrou 2024

Piknik nad Odrou 2024: Prezentovali jsme Krkonoše na velkém festivalu ve Štětíně

Destinační společnost Krkonoše (DMO Krkonoše) se již tradičně zúčastnila Pikniku nad Odrou, jednoho z největších festivalů pod širým nebem v polském Štětíně. V průběhu let se akce vyvinula z klasických veletrhů cestovního ruchu na festival cestování a volného času pod širým nebem. Festival se koná u řeky Odry – na jednom z nejreprezentativnějším a nejzajímavějším prostranství ve městě. 

Piknik nad Odrou se letos se uskutečnil ve víkendovém termínu 10. a 11. května a návštěvnost byla opět velmi hojná. Stánek DMO Krkonoše tradičně stál na půdě CzechTourism.

“Kromě informací o naší destinaci se mohli návštěvníci festivalu dozvědět informace také například o celém Královéhradeckém kraji, ale také o jiných regionech, jako jsou východní či střední Čechy, nebo Ústecký či Karlovarský kraj. Letos jsme prezentační prostor sdíleli s našimi partnery – hotelem Horizont z Pece pod Sněžkou a Stezkou korunami stromů z Janských Lázní,” sdělila Magdaléna Škapová z DMO Krkonoše.

Poláci se tradičně velmi zajímali o cyklotrasy na území Krkonoš, ale také o lázeňství či minipivovary. “Abychom dokázali festivalové návštěvníky co nejvíce do Krkonoš nalákat, měli jsme jak spousty našich tištěných materiálů, tak materiálů našich partnerů z fondu cestovního ruchu. Zájem o Krkonoše byl velký,” popsala atmosféru Pikniku Škapová.

DMO Krkonoše navštěvuje Polské festivaly a veletrhy pravidelně. Tradičně jezdí také například do Wroclawi. “Kromě Polska často jezdíme i do Německa, například do Drážďan či do Lipska. Nevynecháváme však ani tuzemské akce. K oblíbeným patří Královéhradecké Dožínky, kam se chystáme v září,” dodala Škapová.
 

Další aktuality

Sousedským setkáním na Benecku u kaple sv. Huberta jsme zahájili seriál akcí Troubení u kapliček a křížků, kterými v letošním...
Při dnešní příležitosti 61. výročí založení Krkonošského národního parku si připomeňme, že je to přesně 30 let, co lesy na...
Jak silná je regionální identita obyvatel mapuje projekt Přírodovědecké fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.