Pohádky do Krkonoš patří

Pohádky do Krkonoš patří

Současný předvánoční a vánoční čas je věnován především dětem. Ovšem v Krkonoších, nejenom dětské návštěvníky, provázely pohádky vprůběhu celé uplynulé sezony. Jak uvedla Alena Cejnarová, manažerka Destinační společnosti pro turistickou oblast Krkonoše, Krkonoše - svazek měst a obcí, Pohádkové Krkonoše pro rok 2021 se otevřely dětem s rodiči či prarodiči v novém kabátě. Dále doplnila: „Před létem vydaná „hravá“ brožurka se stala průvodcem nejedné rodině putující po nejvyšších českých horách. Máme radost, že se projekt líbil a sezonu s pohádkami, inspirovanými postavami, resp. dílem spisovatelky Marie Kubátové i spisovatelky a scénáristky Boženy Šimkové, jsme uzavřeli jako úspěšnou z řady úhlů pohledu.“

Co projekt Pohádkové Krkonoše zahrnuje?

Hlavní aktivitou je razítkovací hra, motivačně shrnutá v malované hravé brožurce. Ta obsahuje 30 tipů na prima rodinné výlety, na kterých děti získají razítko. Za 3, 5 a 10 razítek jim náleží hezká odměna od Krakonoše,“ charakterizuje A. Cejnarová a doplňuje:Projekt v tomto rozsahu bylo možné realizovat díky skvělým partnerům v území, kteří se postarali o kontaktní razítkovací místa a nádherné ceny pro děti. Bez jejich zodpovědného a laskavého přístupu bychom se neobešli. Ochotně „otevřeli dveře“, přijali projekt za svůj a představovali ho návštěvníkům s nadšením.“

V roce 2021 téměř pětkrát více rozdaných cen než v roce 2020

Díky soutěžní motivaci bylo letos rozdáno 1416 cen. Poděkování za spolupráci patří všem. Díky razítkovací hře se např. Zdravá lahev s Krakonošem firmy R&B Mědílek dostala k celkem 299 novým majitelům nebo krásné perličkové ozdobičky firmy Rautis Poniklá letos ozdobí 485 vánočních stromečků po celé republice.

Losování výherců

***Na prosincové Valné hromadě Svazku Krkonoše byli, za asistence a dohledu starostů krkonošských měst a obcí, vylosováni dva výherci ze všech soutěžících, kteří odevzdali ústřižek za získaných 10 razítek. Voucher v hodnotě 3.333 Kč uplatní v Resortu sv. Františka ve Špindlerově Mlýně.

***Během srpna a září probíhala bonusová soutěž o víkendový rodinný pobyt na Labské boudě v Krkonoších. Ten si „vykreslily“ dvě šikovné malé slečny. Hotel Labská bouda poskytl krásnou cenu a jistě nezapomenutelný zážitek pro obě soutěžící i jejich rodiny.

Razítkovací hra s hravou brožurkou, motivující k návštěvě zajímavých míst v Krkonoších, s krásnými ilustracemi a okénky na razítka, bude i v roce 2022 pokračovat. Věříme, že se s dětmi připojíte. Bližší informace.

Informace

Ke stažení

Další aktuality

Turistické noviny Krkonošská sezona daly svým obsahem nahlédnout pod ruce mistrů různých oborů, do dílen s tradiční řemeslnou výrobou, zprostředkovaly poznání méně frekventovaných míst, nabídly, kam v létě vyrazit s dětmi, jak se zapojit do razítkovací hry Pohádkové Krkonoše. Jako každoročně byla nabídnuta i čtenářská soutěž s hodnotnými cenami.
Asi není třeba nikoho příliš přesvědčovat, že zábavní pyrotechnika ruší domácí i divoká zvířata a obtěžuje i mnohé lidi, zvlášť když si chtějí odpočinout od hluku města v tichu přírody. Pyrotechnika ovšem – sice krátkodobě, přesto ale významně – také zvyšuje koncentraci těžkých kovů v ovzduší. Na druhé straně je fakt, že se různé petardy a „ohňostroje“ staly jakousi součástí oslav přelomu roku. V létě 2017 ovšem vstoupila v platnost novela zákona o ochraně přírody a krajiny, která provádění ohňostrojů a používání zábavní pyrotechniky na území národních parků zakazuje.
Dovolujeme si vás za KORID LK obeznámit o uveřejnění konečných verzí jízdních řádů (autobusových i vlakových) platných od 12. prosince...